WolneDni.pl - Noclegi, kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyki od morza po góry.

Huta Julia w Piechowicach obok Szklarskiej Poręby

Atrakcje » INNE ATRAKCJE

woj. dolnośląskie
Piechowice , 58-573
Żymierskiego 73

telefon: 757612413   fax: 757612416

www.turystyka.crystaljulia.com

.
Cena: od 12zł do 16zł
wyślij wiadomość
Inne atrakcje Huta Julia w Piechowicach obok Szklarskiej Poręby 1 Inne atrakcje Huta Julia w Piechowicach obok Szklarskiej Poręby 2 Inne atrakcje Huta Julia w Piechowicach obok Szklarskiej Poręby 3 Inne atrakcje Huta Julia w Piechowicach obok Szklarskiej Poręby 4 Inne atrakcje Huta Julia w Piechowicach obok Szklarskiej Poręby 5 Inne atrakcje Huta Julia w Piechowicach obok Szklarskiej Poręby 6
Opis

Huta Szkła Kryształowego Julia jest jedyną działającą hutą w polskich Karkonoszach podtrzymującą wspaniałe tradycje szklarskie regionu.
Turyści oprowadzani w Julii przez profesjonalnego przewodnika wstępują w magiczny świat kryształu mając do wyboru szereg atrakcji związanych z wyrobem szkła.
Na ich oczach hutnicy wyciągają gorące szkło z pieca hutniczego i w unikalnym, ręcznym procesie dmuchania i formowania dosłownie w kilka chwil wyczarowują szklane dzieła sztuki.
W dalszej części oprowadzania po hucie turyści zwiedzają cały proces produkcji wraz z bardzo interesującymi pokazami szlifowania, zdobienia i innych etapów produkcji.
Ci, którzy zauroczyli się kryształową przygodą mogą uczestniczyć w bardzo ciekawych warsztatach i samemu tworzyć małe szklane cacka. Również dla dzieci stworzono warsztaty po których pociechy otrzymują certyfikat młodego hutnika. W hucie Julia spotka turystów jeszcze wiele innych atrakcji, których nie sposób ominąć. Na terenie huty są dwa sklepy firmowe i elegancka kawiarnia.
Huta Szkła Kryształowego
Julia obok Szklarskiej Poręby
ul. Żymierskiego 73
58-573 Piechowice
tel. 75 761 24 13, 14, 15
www.turystyka.crystaljulia.com

Na terenie obiektu
Kawiarnia
Kawiarnia
Parking
Parking
Wc
WC
Miejscowości w regionie

Noclegi
w pobliżu

Dodaj nocleg

Atrakcje
w pobliżu

Dodaj nocleg

Lokale
w pobliżu

Dodaj nocleg