WolneDni.pl - Noclegi, kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyki od morza po góry.

Rynek w Wągrowcu

Atrakcje » INNE ATRAKCJE

woj. wielkopolskie
Wągrowiec , 62-100
Rynek

.
Cena: bezpłatne
Inne atrakcje Rynek w Wągrowcu  1 Inne atrakcje Rynek w Wągrowcu  2 Inne atrakcje Rynek w Wągrowcu  3 Inne atrakcje Rynek w Wągrowcu  4 Inne atrakcje Rynek w Wągrowcu  5 Inne atrakcje Rynek w Wągrowcu  6
Opis

W centrum Wągrowca turyści mogą również podziwiać pięknie zrewitalizowany w 2009 roku Rynek, na którym swój dawny blask odzyskały kamienice. Wśród nich szczególną uwagę przykuwa wspaniała elewacja przedwojennego hotelu „Metropol”. Niepowtarzalny klimat Rynku tworzą: tańcząca w takt muzyki fontanna z efektami świetlnymi (jedyna taka atrakcja w regionie), zegar słoneczny, róża wiatrów oraz kawiarenki.

Pokazy „tańczącej fontanny” odbywają się codziennie w południe i po zapadnięciu zmroku w okresie od wiosny do jesieni. W repertuarze jest w sumie 10 utworów losowo zmienianych podczas pokazów. W okresie zimowym fontannę przykrywa mieniąca się kolorami kopuła, która wraz z świątecznymi dekoracjami oraz podświetlonymi. Jej pokazy można oglądać w okresie od wiosny do jesieni, dwa razy dziennie. Niepowtarzalne, świetlne i dźwiękowe widowisko tworzy obrazy wodne, a muzyka i światło na długo pozostaną w Twojej pamięci.

Tutaj, na wągrowieckim Rynku, warto zatrzymać się na dłużej. W przeszłości to właśnie rynek stanowił „serce” gospodarczego życia miasta. Przy Rynku mieszkali najzamożniejsi mieszczanie, a odnowione fasady zbudowanych przez nich w XIX wieku kamienic tworzą niepowtarzalny klimat miejsca. Przechodząc po płycie Rynku warto zatrzymać się przy zegarze słonecznym, czyli poziomym zegarze, w którym „wskazówką” (gnomonem) jest stojący człowiek, a jego cień wskazuje aktualną godzinę. Na Rynku znajduje się również cukiernia, restauracja, pizzerie, kawiarnia oraz letni ogródek.

Na terenie obiektu
Bufet
Bufet
Kawiarnia
Kawiarnia
Parking
Parking
Wc
WC
Miejscowości w regionie

Noclegi
w pobliżu

Dodaj nocleg

Atrakcje
w pobliżu

Dodaj nocleg

Lokale
w pobliżu

Dodaj nocleg