WolneDni.pl - Noclegi, kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyki od morza po góry.

Kopalnia Soli Bochnia

Atrakcje » TRASA TURYSTYCZNA

woj. małopolskie
Bochnia , 32-700
Solna 2

telefon: 14 615 36 36, 14 615 36 37   fax: 14 615 36 38

kopalniasoli.pl

.
Cena: od 18zł do 40zł
wyślij wiadomość
Trasa turystyczna Kopalnia Soli Bochnia 1 Trasa turystyczna Kopalnia Soli Bochnia 2 Trasa turystyczna Kopalnia Soli Bochnia 3
Opis

Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia ma zaszczyt zaprosić w niezwykłą podróż przez historię soli od średniowiecza do współczesności. Rozpoczyna się ona w Bochni, położonej zaledwie 40 km na wschód od Krakowa. Znajduje się tu najstarsza polska kopalnia soli, która po blisko ośmiu wiekach eksploatacji zachwyca niepowtarzalnymi wyrobiskami, kaplicami wykutymi w solnych skałach oraz oryginalnymi rzeźbami i urządzeniami górniczymi.

Trasa turystyczna w bocheńskiej kopalni została wzbogacona o unikatową w skali światowej Podziemną Ekspozycję Multimedialną, dzięki której zwiedzanie nabiera nowego wymiaru. Wycieczka po zabytkowych podziemiach to teraz wyjątkowa podróż w czasie, rozpoczynająca się w epoce panowania Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Podczas zwiedzania przewodnikowi w opowiadaniu o historii najstarszej polskiej kopalni pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy oraz duch cystersa - mnicha, z którego zakonem wiąże się początek eksploatacji soli kamiennej w Bochni.

Trasa turystyczna w nowej wzbogaconej formie pozwala na promowanie historii powszechnej w niepraktykowany dotąd sposób. Treści uszeregowane są w kolejności chronologicznej, co pozwala na łatwiejsze zapamiętanie przekazywanych informacji oraz ukazanie ciągu przyczynowo–skutkowego w zakresie rozwoju techniki i czynników geopolitycznych, wpływających na zmiany w kopalni. Chronologia dodatkowo wzmocniona została „obecnością” na trasie polskich władców, jako symboli konkretnych epok i towarzyszących im wydarzeń.

Od 1981 roku bocheńska kopalnia soli jest wpisana do Krajowego Rejestru Zabytków, a w 2000 roku uznana została przez Prezydenta RP za Pomnik Historii Narodowej.

Na terenie obiektu
Bufet
Bufet
Parking
Parking
Niepelnosprawny
Przyst. dla niepełn.
Wc
WC
Miejscowości w regionie

Noclegi
w pobliżu

Dodaj nocleg

Lokale
w pobliżu

Dodaj nocleg