WolneDni.pl - Noclegi, kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyki od morza po góry.

Ogrody Tematyczne Hortulus

Atrakcje » INNE ATRAKCJE

woj. zachodniopomorskie
Dobrzyca , 76-038
76

telefon: 94 318 13 18   fax: 94 347 51 02

www.hortulus.com.pl

.
Cena: od 10zł do 15zł
wyślij wiadomość
Inne atrakcje Ogrody Tematyczne Hortulus 1 Inne atrakcje Ogrody Tematyczne Hortulus 2 Inne atrakcje Ogrody Tematyczne Hortulus 3 Inne atrakcje Ogrody Tematyczne Hortulus 4 Inne atrakcje Ogrody Tematyczne Hortulus 5 Inne atrakcje Ogrody Tematyczne Hortulus 6
Cennik

Aktualne ceny biletów znajdują się na stronie www.hortulus.com.pl.

Opis

Ogrody tematyczne Hortulus w Dobrzycy

www.hortulus.com.pl (3,5 km na północ od trasy nr 11 Koszalin - Kołobrzeg; 20 km od Koszalina; 24 km od Kołobrzegu; GPS N54° 10ʼ53,9ʼʼ/E15°55ʼ54,4ʼʼ).
Ogrody Hortulus są tworzone już ponad 20 lat. Na powierzchni 5 ha jest tu blisko 30 ogrodów tematycznych. Wśród nich są te związane ściśle z rodzajem środowiska - między innymi ogród skalny, ogród leśny, jak i te, w których dominuje architektura i styl związany ze sztuką i kulturą narodową, jak np.: ogród japoński, francuski lub śródziemnomorski. W stylu angielskim zaprojektowano grupę ogrodów zmysłów - każdy z nich pobudza różne zmysły człowieka. Dzięki łagodnemu klimatowi można tu podziwiać rośliny egzotyczne i rzadkie, nieznajdujące dogodnych warunków do wzrostu w głębi Polski. W ogrodach znajdują się liczne elementy małej architektury ogrodowej: altany, mostki, rzeźby. Jako atrakcja turystyczna, Ogrody Hortulus zdobyły liczne nagrody i wyróżnienia.
Obok ogrodów mieści się Centrum Ogrodnicze, które oferuje w sprzedaży kilka tysięcy roślin do ogrodu produkowanych przez własną szkółkę roślin ozdobnych.
W kompleksie Market Ogród i Galeria można znaleźć oryginalne przedmioty do wystroju wnętrz i ogrodów oraz wyroby Sztuki Polskiej.
Na terenie Ogrodu znajduje się "Caffebar Barwinek", gdzie można zjeść ciepły posiłek i wypić kawę.
Ogrody można zwiedzać codziennie, indywidualnie lub w grupach, z przewodnikiem lub bez.
• Parking i toalety bezpłatne
• Plac zabaw dla dzieci
Ceny biletów oraz więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.hortulus.com.pl
Na terenie ogrodów ze względu na różną konfigurację terenu i wąskie ścieżki nie możliwości poruszania się z wózkami dziecięcymi i inwalidzkimi. Obowiązuje zakaz wejścia do ogrodu z psami (tuż przy ogrodzie znajduje się miejsce dla psa).

Na terenie obiektu
Bar
Bar
Bufet
Bufet
Kawiarnia
Kawiarnia
Parking
Parking
Wc
WC
Miejscowości w regionie

Noclegi
w pobliżu

Dodaj nocleg

Atrakcje
w pobliżu

Dodaj nocleg

Lokale
w pobliżu

Dodaj nocleg