WolneDni.pl - Noclegi, kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyki od morza po góry.

KŻ HORN Kraków

Atrakcje » KĄPIELISKO, JEZIORO

woj. małopolskie
Kraków , 30-733
Kozia 22

www.hornkrakow.pl

.
Cena: od 0zł do 450zł
wyślij wiadomość
Kąpielisko, jezioro KŻ HORN Kraków 1
Opis

Bagry - To miejsce tętni życiem - aktywnym życiem!

Zalew Bagry - zbiornik wodny, powstały w wyniku zatopienia wyrobisk żwirowni. Niektórzy mówią nawet, że to krakowskie Mazury, miejsce jeszcze mało odkryte przez społeczność lokalną. Jest to miejsce oferujące wiele możliwości dla wielbicieli żeglarstwa i sportów wodnych, zajęcia dla dzieci, seniorów, rodzin. Na Bagrach dostępna jest rekreacja, sport i odpoczynek. Tego lata roku nad Zalewem Bagry wiele się dzieje. Działający tu od kilkunastu lat KLUB Żeglarski HORN Kraków przygotował dla najmłodszych półkolonie żeglarskie. Niespodzianką dla początkujących żeglarzy będzie jeden z instruktorów, Piotr Ogrodnik - mistrz Polski żeglarstwa klasy OPTIMIST, Laser, 470, MIKRO. Dzieci dostają więc możliwość nauki u najlepszych. Nad zalewem działa także wypożyczalnia sprzętu wodnego, dostępne są jachty Omega, wiosłówki, deski windsurfingowe, a także rowerki wodne i kajaki. Można tu zdobyć podstawowe umiejętności i pierwsze szlify żeglarskie.
Bagry znajdują się kilkanaście minut od Rynku. Jest to na tyle blisko, że można wpaść tu po pracy i zrelaksować się na wodzie przy akompaniamencie odgłosów perkozów i dzikich kaczek, bo zalew to wyjątkowa w naszym mieście ostoja dzikiego ptactwa wodnego, a także ryb. Coraz więcej wędkarzy przybywa tu, by złowić “rybkę” na obiad.
Klub HORN Kraków w ciągu roku organizuje OPTIMISTYCZNĄ szkółkę żeglarską dla dzieci. Dlaczego “optimisticzną”? Bo łódka typu OPTIMIST jest najmniejszą łódką regatową i na niej żeglują małe dzieci. Na terenie ośrodka szkoleniowo-żeglarskiego prowadzonego przez klub Horn Kraków została utworzona Strefa Wolnego Czasu dla całej rodziny. Można uczestniczyć w zajęciach fitness, zajęciach ogólnorozwojowych, gimnastyce korekcyjnej, tworzy się grupa samoobrony dla pań. To miejsce tętni życiem - aktywnym życiem!

Na terenie obiektu
Bufet
Bufet
Internet
Internet
Kawiarnia
Kawiarnia
Parking
Parking
Niepelnosprawny
Przyst. dla niepełn.
Punkt_widokowy
Punkt widokowy
Wc
WC
Miejscowości w regionie

Noclegi
w pobliżu

Dodaj nocleg

Lokale
w pobliżu

Dodaj nocleg