WolneDni.pl - Noclegi, kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyki od morza po góry.

Optimistyczna Przygoda - półkolonia żeglarska

Atrakcje » INNE ATRAKCJE

woj. małopolskie
Kraków , 30-733
Kozia 22

telefon: 126530508, 693-123-313   fax: 12 653-05-08

www.kz.hornkrakow.pl

.
Cena: od 420zł do 420zł
wyślij wiadomość
Inne atrakcje Optimistyczna Przygoda - półkolonia żeglarska 1 Inne atrakcje Optimistyczna Przygoda - półkolonia żeglarska 2 Inne atrakcje Optimistyczna Przygoda - półkolonia żeglarska 3
Cennik

Koszt półkolonii:

420 zł
w tym dwa posiłki

Opis

Pierwszy turnus półkolonii żeglarskich "Optimistyczna przygoda z Hornem" jeszcze przed nami.

Półkolonie żeglarskie 2015
Jedyne w swoim rodzaju szkolenie żeglarskie w formie półkolonii dla dzieci i młodzieży w wieku 8-13 lat na jachtach klasy „Optymist” – klasie, w której są rozgrywane Mistrzostwa Polski, Europy, jak i świata. Od żeglowania na tego typu jednostkach przygodę z żeglarstwem zaczyna każdy zawodnik. Turnusy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17.00. Na zakończanie turnusu mini regaty, ognisko i rozdanie certyfikatów. Są jeszcze wolne miejsca na turnusy sierpniowe.
W ramach półkolonii:
opieka dydaktyczna
szkolenie żeglarskie
dwa posiłki dziennie (śniadanie i obiad)
język angielski po żeglarsku
rowerki, kajaki
W programie szkolenia żeglarskiego:
podstawy teoretyczne żeglugi, jak i budowy jachtu
bezpieczeństwo podczas żeglugi
żeglowanie w kursach: bajdewind, półwiatr, baksztag,
manewry: zwrot przez sztag i przez rufę.
Baza dydaktyczna mieści się na terenie Przystani Klubu Żeglarskiego Horn Kraków, ul. Kozia 22. W tej cichej placówce, położonej z dala od ruchliwych miejskich dróg, będą mogli Państwo powierzyć naszej opiece swoje dzieci w godzinach 8:00- 8:15 oraz odebrać w godzinach 16.30-17:00. Zajęcia teoretyczne odbywać się będą w jednej z sal multimedialnych, na terenie Przystani znajdują się też szatnie, miejsce grillowe i dużo zielonej przestrzeni, 50 m do Zalewu Bagry.

Relacja z zeszłego roku.
Pomimo dojmującego skwaru i niezbyt silnego wiatru udało nam się zrealizować najważniejsze zadanie, jakie sobie postawiliśmy - pokazaliśmy dzieciom, że żeglowanie jest fajne i fascynujące. Odbyły się regaty nad Zalewem Bagry Wielkie. Kilkadziesiąt dziewczynek i chłopców po raz pierwszy próbowało swoich sił na "Optimistach". „Optymisty” są żaglówkami bezpiecznymi, a wszystkie zajęcia na wodzie odbywają się w kamizelkach ratunkowych pod okiem doświadczonych i pełnych pasji instruktorów żeglarstwa. Jedni z większym, inni z nieco mniejszym zapałem stawali co dzień na nabrzeżu i taklowali łódki, a następnie ćwiczyli podstawowe czynności żeglarskie. Poza tym plażowali, uczyli się wiązania węzłów, grali w piłkę i bawili się w podchody, a nawet uczestniczyli w warsztatach astronomicznych- zbudowali zegary słoneczne i dowiedzieli się gdzie jest północ. W ciągu dnia były gry terenowe i integracyjne, gimnastyka i pyszne posiłki na wzmocnienie ciała. 40 osobowa ekipa dzieciaczków z werwą i radością zdobywały kolejne umiejętności żeglarskie. Instruktorzy i wychowawcy także brali czynny udział w Olimpiadzie wspomagając zespoły w grach i zabawach. Na zakończenie dnia dzieci mogły popływac na kajakach, rowerkach i łodeczkach- . Półkolonia z żaglami to sposób na bezpieczne, pełne atrakcji lato w magicznym mieście Kraków.

Organizujemy także lato pod żaglami.
Wolne terminy półkoloni od sierpnia

Na terenie obiektu
Bufet
Bufet
Internet
Internet
Kawiarnia
Kawiarnia
Parking
Parking
Niepelnosprawny
Przyst. dla niepełn.
Punkt_widokowy
Punkt widokowy
Wc
WC
Miejscowości w regionie

Noclegi
w pobliżu

Dodaj nocleg

Lokale
w pobliżu

Dodaj nocleg