WolneDni.pl - Noclegi, kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyki od morza po góry.

Narwiański Park Narodowy

Atrakcje » PARK NARODOWY

woj. podlaskie
Kobylin Borzymy , 18-204
Kurowo 10

telefon: (085) 718 14 17, (086) 476 48 11   fax: (086) 476 48 12

http://www.npn.pl

.
Cena: bezpłatne
wyślij wiadomość
Park narodowy Narwiański Park Narodowy 1
Opis

Narwiański Park Narodowy, utworzony w 1996 r., jest jednym z 23 parków narodowych na terenie Polski.

Park znajduje się w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim, na zachód od Białegostoku, pomiędzy miejscowościami Suraż i Rzędziany.

Historia

* założony w 1996 roku

Emblematem Narwiańskiego Parku Narodowego jest błotniak stawowy.

Jest to wielkie rozlewisko Narwi, unikalne w skali Europy, które dzieli się na wiele koryt, porośnięte trzcinami. Pomiędzy korytami rzeki występuje wiele wysp o wysokości do 6 m n.p.m.

Siedzibą parku jest pałacyk w Kurowie. Warto też zobaczyć groblę i przyczółki nie istniejącego już mostu na przedwojennej, starej drodze Białystok - Warszawa w okolicy Kurowa.

Aby zwiedzić park, najlepiej dojechać PKP do Łap i w pobliskim Uhowie wypożyczyć kajaki (obowiązuje tu zakaz poruszania się łodziami z napędem spalinowym).

Narwiański Park Narodowy leży w dolinie rzeki Narwi. Jej wody utworzyły w tym miejscu liczne bagna i rozlewiska, są tu też bardzo żyzne gleby torfowe, brunatne oraz mady. Ten Park jest siedliskiem bardzo wielu gatunków ptaków np.: bielik. Żyją tutaj również gatunki zagrożone wyginięciem np.: bojownik batalion. Możemy też spotkać tutaj gronostaje, tchórze itp. Płynąca wieloma korytami rzeka Narew, a szczególnie z dopływami Awissy i Strugi na odcinku Suraż - Rzędziany tworzy unikalne krajobrazy nazywane "Polską Amazonią".

źródło:źródło wikipedia.pl

Na terenie obiektu
Parking
Parking
Punkt_widokowy
Punkt widokowy
Miejscowości w regionie

Noclegi
w pobliżu

Dodaj nocleg

Lokale
w pobliżu

Dodaj nocleg