WolneDni.pl - Noclegi, kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyki od morza po góry.

Kościół Matki Bożej Różańcowej w Rusowie

Atrakcje » KOŚCIÓŁ, BAZYLIKA, KATEDRA

woj. zachodniopomorskie
Rusowo , 78-111

.
Cena: bezpłatne
Kościół, bazylika, katedra Kościół Matki Bożej Różańcowej w Rusowie 1 Kościół, bazylika, katedra Kościół Matki Bożej Różańcowej w Rusowie 2 Kościół, bazylika, katedra Kościół Matki Bożej Różańcowej w Rusowie 3
Opis

Kościół Matki Bożej Różańcowej w Rusowie jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu, dziś liczy sobie ponad 600 lat. Pełni funkcję kościoła filialnego rzymskokatolickiej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim. Jest niewątpliwie cennym zabytkiem a nawet pomnikiem średniowiecznej architektury sakralnej. Kościół usytuowano dokładnie na osi wschód-zachód, czyli jest on zwrócony miejscem przeznaczonym na główny ołtarz, na Jerozolimę - Grób Pański. W kościele prawdopodobnie znajdowały się niewielkie organy piszczałkowe, jednak obecnie brak na ten temat konkretnych informacji.

W kościele odprawiana jest jedna msza w tygodniu - w niedzielę o godzinie 12:00. Nie oznacza to jednak, że obiektu nie można zwiedzać w pozostałym czasie. Klucze do kościoła znajdują się w położonym niedaleko gospodarstwie nr 13, obok sklepu. Jego mieszkańcy chętnie zaprowadzą do kościoła każdego, kto się do nich zgłosi.

Do Rusowa najłatwiej trafić skręcając w Ustroniu Morskim z drogi krajowej nr 11 w kierunku miejscowości Kukinia. Przy wyborze trasy należy zachować ostrożność - nawigacje GPS często wskazują drogę przez osiedle mieszkaniowe w Tymieniu, która następnie przez 8 km wiedzie przez trudną do pokonania, wyboistą polną drogę z płyt betonowych.

źródło:www.wikipedia.pl

Miejscowości w regionie

Noclegi
w pobliżu

Dodaj nocleg

Atrakcje
w pobliżu

Dodaj nocleg

Lokale
w pobliżu

Dodaj nocleg