WolneDni.pl - Noclegi, kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyki od morza po góry.

Plaża w Gdańsk-Jelitkowo

Atrakcje » KĄPIELISKO, JEZIORO

woj. pomorskie
Gdańsk Jelitkowo , 80-008
ul. Jantarowa

telefon: 0 781-624-437

.
Cena: bezpłatne
Kąpielisko, jezioro Plaża w Gdańsk-Jelitkowo  1
Opis

Za dnia kąpielisko Gdańsk Jelitkowo jest idealnym miejscem dla ludzi ceniących sobie ciszę i spokój. Plaża daleko od miejskiego gwaru jest ulubionym miejscem na odpoczynek dla rodzin i ludzi starszych. Dodatkowym atutem jest przylegający do plaży Park Jelitkowski. Jego punktem centralnym jest skwerek, gdzie przebywają plażowicze spragnieni napojów lub jedzenia.

Park posiada świetne połączenie komunikacyjne dzięki liniom tramwajowym 2, 8, 11 oraz autobusom nr 143, 227 oraz C. Odcinek od pętli do kąpieliska można przejśc w kilka minut.

Po zmierzchu miejsce to staję się gwarne i stosunkowo głośne. Plażowy Banana Beach Club oferuje dyskotekę, salon gier i różne inne atrakcje. Potańczyć można też w okolicach Parkowej, a w innych lokalach posiedzieć przy piwku i rybce. Warto tu wymienić Karmazyn czy np. Chilly Willy. Oferta gastronomiczna jest bardzo bogata. Hoteli i pensjonatów też nie brakuje, również tych o wysokim standardzie.

Na samej plaży jest wydzielony akwen dla grup kolonijnych oraz brodzik dla dzieci, które można zostawić pod obserwacją ratownika. Kąpielisko posiada kilkanaście przebieralni. Można też skorzystać ze zjeżdzalni wodnych. Bar Kamrazyn udostępnia także toaletę, przystosowaną dla niepełnosprawnych.

Tak jak każda plaża w Gdańsku, również i ta sprzątana jest codziennie mechanicznie oraz ręcznie, dzięki czemu nie natrafimy na nieprzyjemne nieczystości.

W sezonie letnim 2010 roku Kąpielisko Morskie Gdańsk Jelitkowo po raz pierwszy otrzymało Krajowe Wyróżnienie w Programie Błękitna Flaga. Jakość wody systematycznie się poprawia, a Jelitkowo ma szansę zostać kurortem klasy światowej.

źródło:www.kapieliskagdansk.pl

Na terenie obiektu
Bar
Bar
Bufet
Bufet
Internet
Internet
Kawiarnia
Kawiarnia
Parking
Parking
Niepelnosprawny
Przyst. dla niepełn.
Wc
WC
Miejscowości w regionie

Noclegi
w pobliżu

Dodaj nocleg

Atrakcje
w pobliżu

Dodaj nocleg

Lokale
w pobliżu

Dodaj nocleg