WolneDni.pl - Noclegi, kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyki od morza po góry.

Kąpielisko Molo Gdańsk Brzeźno

Atrakcje » KĄPIELISKO, JEZIORO

woj. pomorskie
Gdańsk , 80-008
ul. Jantarowa 1

telefon: 0 691-912-156, (0-58) 524-18-53

.
Cena: bezpłatne
Kąpielisko, jezioro Kąpielisko Molo Gdańsk Brzeźno  1
Opis

Kąpielisko Molo Gdańsk Brzeźno w każdym sezonie otrzymuje wyróżnienie Krajowego Programu Błękitna Flaga w Polsce, co świadczy o wyjątkowej czystości wody jak i plaży. Jest ona także wyjątkowa pod względem bezpieczeństwa, kąpielisko posiada stały monitoring oraz całodobową ochronę. Nad bezpieczeństwem plażowiczów w sezonie letnim codziennie czuwają ratownicy z aż sześciu stanowisk ratowniczych.

Do okolic plaży możemy dojechać tramwajami linii 3 oraz 5 a także autobusami: linią 148 z dworca Gdańsk Żabainka lub 188 z Zaspa SKM. Jeśli jesteśmy zmotoryzowani do naszej dyspozycji mamy duże parkingi samochodowe usytuowane są przy końcu ulic Hallera i Jana Pawła. Do plaży trzeba dojść bardzo ładnym deptakiem. Po drodze najmłodsi mogą mieć ochotę wpaść na "Dziki Zachód" lub wyszaleć się na pobliskim placu zabaw "Kraina zabawy", administrowanym przez MOSiR w Gdańsku. Deptak jako jedyny posiada specjalne stoły do gry w szachy lub warcaby, przy których można odpocząć od plażowego zgiełku i hałasu.

Tuż przy kąpielisku znajduję się administrowane przez MOSiR gdańskie MOLO. Bardzo medialny obiekt, jako jedno z ulubionych miejsc spacerowiczów, jest licznie odwiedzany przez mieszkańców Gdańska i turystów. W chwili obecnej molo liczy 136 m długości. Przylegają do niego budynki całorocznej restauracji, zaplecza socjalne ratowników z wieżą, baru oraz toalet ogólnodostępnych przystosowanych również dla osób niepełnosprawnych.

Stawiając na nowoczesność, po obu stronach Molo, od czerwca 2008 r. funkcjonuje strefa bezpłatnego dostępu do internetu bezprzewodowego, tzw. hotspot. Na plaży zamontowano również opłukiwacze ze słodką wodą oraz 20 estetycznych przebieralni.

Dla najmłodszych przygotowane są nie lada atrakcje. Wiele zabawy może dać jedna ze stacjonarnych zjeżdżalni wodnych czy rózne baseniki i trampoliny. Są też zjeżdżalnie dmuchane, przeznaczone dla najmłodszych.

Jedną z wielu atrakcji kąpieliska jest Plażowe Przedszkole SONY, w którym pociechy bezpłatnie mogą bawić się pod opieką wykwalifikowanych opiekunów. Jak każda gdańska plaża także i ta posiada specjalny wydzielony fragment, w którym mogą się kąpać najmłodsi pod czujnym okiem specjalnie przeszkolonych ratowników.

W pobliżu znajdują się dwa przepiękne Parki Nadmorskie: im. Prezydenta Ronalda Reagana oraz Park Brzeźnieński im. Jerzego Haffnera.

Na plaży, nieopodal Molo odbywa się corocznie Festiwal Rzeźb z Piasku. Gigantyczne rzeźby można podziwiać praktycznie przez cały sezon. W 2009 roku tematem przewodnim były zabytki Gdańska. Każdy mógł zobaczyć wierną replikę gdańskiego żurawia czy złotej bramy.

Na amatorów czynnego wypoczynku czekają boiska do siatkówki i piłki nożnej, a także ścieżka spacerowo-rowerowa biegnąca wzdłuż morskiego brzegu od Brzeźna do Jelitkowa. Na samej plaży lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się również bogate zaplecze gastronomiczne.

źródło:www.kapieliskagdansk.pl

Na terenie obiektu
Bar
Bar
Bufet
Bufet
Internet
Internet
Kawiarnia
Kawiarnia
Parking
Parking
Niepelnosprawny
Przyst. dla niepełn.
Wc
WC
Miejscowości w regionie

Noclegi
w pobliżu

Dodaj nocleg

Atrakcje
w pobliżu

Dodaj nocleg

Lokale
w pobliżu

Dodaj nocleg