WolneDni.pl - Noclegi, kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyki od morza po góry.

Plaża Gdańsk Stogi

Atrakcje » KĄPIELISKO, JEZIORO

woj. pomorskie
Gdańsk , 80-008
ul. Wydmy 1

telefon: 0 691 912 157, (0-58) 320-73-52

.
Cena: bezpłatne
Kąpielisko, jezioro Plaża Gdańsk Stogi 1
Opis

Kąpielisko Gdańsk - Stogi znajduję się niedaleko historycznego centrum miasta. Wystarczy wsiąść w tramwaj linii 8 spod dworca głównego w Gdańsku, by w ciągu niespełna 30 minut znaleźć się w piaszczystym raju.

W pobliżu plaży znajdują się parkingi, pętle tramwajowa oraz autobusowa. W bardziej słoneczne dni kąpielisko jest oblegane przez plażowiczów i mogą być kłopoty ze znalezieniem miejsca parkingowego. Dlatego warto zostawić auto w okolicach dzielnicy Stogi i z tamtąd przejść piechotą malowniczą alejką przez las nadmorski lub przejechać jeden przystanek tramwajem. Wysiadając z tramwaju jesteśmy tylko kilka minut od piaszczystej plaży. Z centrum miasta można dojechać również rowerem. Ścieżka rowerowa ciągnie się wzdłuż lini tramwajowej, aż do końca ulicy Nowotnej. Tak jak na każdej plaży w Gdańsku, również tu znajdują się specjalne stojaki na rowery.

Na plażowiczów czeka doskonale rozbudowane zaplecze gastronomiczne, gdzie można kupić wszystko, od waty cukrowej na kiełbasce i piwie kończąc. Co istotne, punkty gastronomiczne znajdują się przed wejściem na kąpielisko. Szeroka plaża sprzyja odpoczynkowi w ciszy i spokoju.

Bezpieczeństwa pilnują ratownicy z brzegu, z czterech wieżyczek, a także z łodzi od strony wody. Kapielisko jest otwarte codziennie od godziny 9.30 do 17.30. Na wyposażeniu kapieliska jest szybka łodź motorowa oraz skuter. Niestrzeżone akweny ratownicy patrolują przy użyciu specjalistycznych kajaków. Stogi są objęte programem PPG Rescue System, polegającym na ratownictwie przy użyciu paralotni.

w 2010 roku kąpielisko, jako jedno z nielicznych w Polsce otrzymało wyróżnienie Międzynarodowego Programu Błękitna Flaga, co oznacza, że nie musimy się obawiać o stan wody w której się kąpiemy z rodziną. W poprzednich latach co roku Stogi otrzymywały krajowe wyróżnienia w programie.

Dla sportowców dostępne są boiska do gry w siatkę oraz piłkę nożną. Na plaży oraz przy punktach gastronomicznych znajdują się place zabaw dla najmłodszych. dziesięć przebieralni, a także natryski, nogomyjki oraz automaty z wodą pitną.

źródło:www.kapieliskagdansk.pl/

Na terenie obiektu
Bar
Bar
Bufet
Bufet
Parking
Parking
Wc
WC
Miejscowości w regionie

Noclegi
w pobliżu

Dodaj nocleg

Atrakcje
w pobliżu

Dodaj nocleg

Lokale
w pobliżu

Dodaj nocleg