WolneDni.pl - Noclegi, kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyki od morza po góry.

Jezioro Rajgrodzkie

Atrakcje » KĄPIELISKO, JEZIORO

woj. podlaskie
Rajgród , 19-206

.
Cena: bezpłatne
Kąpielisko, jezioro Jezioro Rajgrodzkie 1
Opis

Jezioro Rajgrodzkie - jezioro na Pojezierzu Ełckim w województwie podlaskim, powierzchnia 1514 ha, głębokość do 52 m, wody jeziora wykorzystywane są do nawadniania Kuwasów, nad Jeziorem Rajgrodzkim - miasto Rajgród.

Jezioro to jest rozczłonkowane: północno-wschodnią odnoga jeziora to jezioro Przepiórka, zaś zachodnia jezioro Stackie, południową jezioro Czarnowiejskie. Brzegi jeziora są wysokie, miejscami zalesione.

Z jeziora Rajgrodzkiego wypływa Jegrznia, dalej woda płynie Kanałem Kuwasy i spływają do torfowiska Czerwone Bagno. Poprzez połączenie wodne przez wiele rzeczek i kanałów, Jezioro Rajgrodzkie należy do wodnego szlaku wiodącego z Olecka do Augustowa.

Walory przyrodnicze na brzegach Jeziora a zwłaszcza lasy sosnowe stwarzają specyficzny mikroklimat. Na powierzchni Jeziora Rajgrodzkiego można spotkać wiele gatunków ptactwa wodnego. Zbiornik ma dogodne warunki do rozwoju żeglarstwa i wędkarstwa.Spośród ryb występuje tu: szczupak, okoń, miętus, ukleja, sieja, sielawa, płoć, leszcz, węgorz.

Wokół Jeziora Rajgrodzkiego rozlokowanych jest wiele ośrodków wczasowych, dwa z nich "Energetyk" i "Knieja" czynne są przez cały rok

Na terenie obiektu
Punkt_widokowy
Punkt widokowy
Miejscowości w regionie

Noclegi
w pobliżu

Dodaj nocleg

Atrakcje
w pobliżu

Dodaj nocleg

Lokale
w pobliżu

Dodaj nocleg