WolneDni.pl - Noclegi, kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyki od morza po góry.

Szwajcaria Bałtowska

Atrakcje » WYCIĄG NARCIARSKI, STOK

woj. świętokrzyskie
Bałtów , 27-423
Bałtów

telefon: 041 264 14 20, 041 264 14 21   fax: 041 264 14 20

www.szwajcariabaltowska.pl

.
Cena: od 1zł do 3zł
wyślij wiadomość
Wyciąg narciarski, stok Szwajcaria Bałtowska 1 Wyciąg narciarski, stok Szwajcaria Bałtowska 2 Wyciąg narciarski, stok Szwajcaria Bałtowska 3 Wyciąg narciarski, stok Szwajcaria Bałtowska 4 Wyciąg narciarski, stok Szwajcaria Bałtowska 5 Wyciąg narciarski, stok Szwajcaria Bałtowska 6
Opis

Stacja Narciarska „Szwajcaria Bałtowska” obejmuje obecnie cztery niebieskie trasy zjazdowe z dwoma wyciągami orczykowymi i nową koleją krzesełkową oraz szkółkę narciarską. Stacja Narciarska Szwajcaria Bałtowska to jeden z najlepszych zimowych ośrodków dla narciarzy w województwie świętokrzyskim. Spośród innych stacji wyróżnia go najlepiej rozwinięta i nowoczesna infrastruktura. Kolej krzesełkowa składa się z 56 kanap 4-osobowych. Na szczyt może wwieźć 2400 osób na godzinę. Kolej jest ustawiona wzdłuż trasy o długości 500 m. Narciarze mają do dyspozycji 6 tras narciarskich, z których najdłuższa mierzy 700 m. Dla stawiających pierwsze kroki w narciarstwie są przygotowane dwie „ośle łączki”. Szeroki (70 m) zjazd, różnica poziomów 17 % , oświetlenie tras, ratrakowanie i sztuczne naśnieżanie zapewni komfort jazdy najbardziej wybrednym narciarzom.
Oprócz kolei krzesełkowej w Bałtowie działają dwa wyciągi orczykowe o łącznej przepustowości 1500 osób na godzinę oraz dwa 100 metrowe wyciągi „wyrwirączki” na „oślich łączkach”. Obok bałtowskiego stoku znajduje się bardzo wygodna, nowoczesna baza noclegowa przystosowana do przyjęcia grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych, serwis z wypożyczalnią sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz gastronomia.

Na najmłodszych czeka Wioska Świętego Mikołaja czyli spotkanie z Mikołajem, zabawa w osadzie elfów, Kino Emocji Cinema 5D, Bajkowy Park Rozrywki oraz Kraina Królowej Śniegu, w której odbywa się projekcja bajki „Królowa Śniegu” w 3D.

Więcej informacji i zdjęcia na stronie www.szwajcariabaltowska.pl

Miłośnikom białego szaleństwa oddane zostały dwie (niebieskie) trasy narciarskie o długości 340 i 570 metrów. Profesjonalnie przygotowany stok o różnicy poziomów 65 m stwarza idealne warunki zarówno dla średnio-zaawansowanych i doświadczonych narciarzy.

Szeroki zjazd (od 50 do 70 m), regularnie utwardzana i ratrakowana trasa, zapewnia bezpieczeństwo uprawiania sportu, nawet dla stawiających pierwsze kroki w narciarstwie.

Wzdłuż stoku prowadzą dwa nowoczesne wyciągi orczykowe o łącznej przepustowości 1500 osób/godzinę. Trzeci, krótszy wyciąg o długości 100 m przygotowany został specjalnie dla potrzeb szkółki narciarskiej. Nasi instruktorzy zdradzą tajniki narciarstwa zarówno małym dzieciom jak i osobom dorosłym.

Stok wyposażony jest w najnowocześniejszą infrastrukturę techniczną w postaci systemu sztucznego naśnieżania i odwadniania, a jego oświetlenie pozwoli na wydłużenie czasu korzystania z zimowych atrakcji do późnych godzin nocnych.

W pobliżu stoku znajduje się punkt gastronomiczny oraz wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego.

Dysponujemy wystarczającą ilością miejsc parkingowych na przyjęcie wszystkich gości.

Zapraszamy również na kuligi po bałtowskich lasach i wzgórzach oraz do skorzystania z naszej oferty na spędzenie ferii zimowych.

Na terenie obiektu
Bufet
Bufet
Kawiarnia
Kawiarnia
Parking
Parking
Wc
WC
Miejscowości w regionie

Noclegi
w pobliżu

Dodaj nocleg

Lokale
w pobliżu

Dodaj nocleg