WolneDni.pl - Noclegi, kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyki od morza po góry.

Kolej Krzesełkowa Palenica w Szczawnicy

Atrakcje » WYCIĄG NARCIARSKI, STOK

woj. małopolskie
Szczawnica , 34-460
Główna 7

telefon: 18 262 21 99   fax: 18 262 01 95

http://www.pkl.pl

.
Cena: od 5zł do 12zł
wyślij wiadomość
Wyciąg narciarski, stok Kolej Krzesełkowa Palenica w Szczawnicy 1
Opis

Kolej krzesełkowa Palenica dolną stację usytuowaną ma nad Grajcarkiem, koło zdroju wody mineralnej „Szymon”, w Szczawnicy Wyżniej, nieopodal końcowego przystanku spływu Dunajcem. Przy dolnej stacji znajduje się parking dla samochodów i autokarów.

Wjazd na szczyt Palenicy odbywa się czteroosobową krzesełkową koleją linową. Dojazd do stacji górnej na szczycie Palenicy trwa kilka minut. Przy górnej stacji od wiosny do jesieni funkcjonuje bardzo popularna zjeżdżalnia wózkowa – świetna atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Turyści mogą stąd dość wygodną ścieżką przez piękną widokowo polanę opadającą spod szczytu Szafranówki do głównego szlaku pienińskiego, prowadzącego na wschód na najwyższy szczyt Pienin – Wysoką, lub na zachód – do Szczawnicy Niżniej, na Sokolicę i Trzy Korony.

Zapierające dech widoki na pobliskie Pieniny, a przy dobrej pogodzie również na Tatry przyciągają licznych turystów. Z dolnej stacji prowadzi szlak rowerowy na Słowację do Czerwonego Klasztoru. Znajduje się tu również wypożyczalnia rowerów, restauracja i pokoje gościnne.

Na terenie obiektu
Kawiarnia
Kawiarnia
Parking
Parking
Punkt_widokowy
Punkt widokowy
Wc
WC
Miejscowości w regionie

Noclegi
w pobliżu

Dodaj nocleg

Atrakcje
w pobliżu

Dodaj nocleg

Lokale
w pobliżu

Dodaj nocleg