WolneDni.pl - Noclegi, kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyki od morza po góry.

Kolej Linowo Terenowa Góra Parkowa (742 m n.p.m.)

Atrakcje » SZCZYT GÓRSKI, PUNKT WIDOKOWY

woj. małopolskie
Krynica , 33-380
Nowotarskiego 1

telefon: 18 471 22 62   fax: 18 471 22 62

www.pkl.pl

.
Cena: od 4zł do 12zł
wyślij wiadomość
Szczyt górski, punkt widokowy Kolej Linowo Terenowa Góra Parkowa (742 m n.p.m.) 1
Opis

Nad Krynicą Zdrój wznosi się Góra Parkowa, która jest terenem popularnego Parku Zdrojowego, założonego w 1919 roku z licznymi drogami spacerowymi i ścieżkami zdrowia. Kolej linowo-terenowa na Górę Parkową w Krynicy była pierwszą tego typu koleją w Polsce i zachowała do dziś swój charakter– stając się swego rodzaju zabytkiem jeszcze przedwojennej myśli technicznej.

Krynica od ponad 73 lat korzysta z kolei na Górę Parkową i jej historia dowodzi jak bardzo srebrne wagoniki stały się częścią tej pięknej tradycji, dzięki której beskidzkie uzdrowisko, co roku przyciąga setki tysięcy ludzi. Dolna stacja kolei znajduje się na końcu „deptaka”, przy ulicy Nowotarskiego, w sąsiedztwie pijalni „Jana”.

W pobliżu górnej stacji kolei znajduje się teren zabaw dla dzieci i nie tylko dla nich, na który składają się „Rajskie ślizgawki” – zjeżdżalnie o rozmaitym stopniu trudności, zjeżdżalnia pontonowa, „indiańska wioska” oraz stylowa restauracja przyciągająca miłośników dobrej kuchni. Wszystkich, którzy lubią tańczyć zapraszamy na górna stację pod pergole na „five o’clock”, gdzie przy dobrej muzyce można miło spędzić czas. Spragnionym spokoju proponujemy romantyczny spacer ścieżkami do „źródełka miłości”.

Na terenie obiektu
Parking
Parking
Punkt_widokowy
Punkt widokowy
Wc
WC
Miejscowości w regionie

Noclegi
w pobliżu

Dodaj nocleg

Lokale
w pobliżu

Dodaj nocleg