WolneDni.pl - Noclegi, kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyki od morza po góry.

Kolejka na Gubałówkę

Atrakcje » WYCIĄG NARCIARSKI, STOK

woj. małopolskie
Zakopane , 34-500
Na Gubałowkę

telefon: 18 201 48 30

www.pkl.pl

.
Cena: od 8zł do 15zł
wyślij wiadomość
Wyciąg narciarski, stok Kolejka na Gubałówkę 1
Opis

Gubałówka jest jednym z głównych celów wycieczek wielu turystów, przyjeżdżających do Zakopanego. Dolna stacja kolei usytuowana jest na przedłużeniu ulicy Krupówki w sąsiedztwie placu targowego, tam też znajdują się parkingi zarówno dla samochodów jak i autokarów. Na Gubałówkę wjeżdżamy koleją linowo-terenową.

Komfortowy wagon z przeszklonym dachem umożliwia w całej pełni podziwianie najpiękniejszej części panoramy Tatr. Szczyt Gubałówki góruje nad Zakopanem i jest strażnikiem miasta. Tylko tu oglądana panorama Tatr pozwala na zapoznanie się topografią i układem roślinności całego łańcucha, ponadto jest to znakomity teren do wypoczynku, zabawy i opalania się. Znajduje się tu wiele ścieżek rowerowych jak i szlaków pieszych. Swoisty urok mają domki góralskie, oraz stylowa drewniana kaplica z wnętrzem projektowanym m.in. przez Antoniego Kenara.

Dodatkową atrakcją Gubałówki jest pierwsza w Polsce letnia zjeżdżalnia grawitacyjna, której serpentynową trasę można pokonywać na specjalnych wózkach rozwijających prędkość do 23 km/godz oraz plac zabaw dla dzieci. Szczególnie zapraszamy letnich spacerowiczów na prowadzący z Gubałówki Szlak Papieski na Butorowy Wierch, gdzie po przejściu około dwóch kilometrów piękną widokowo trasą na zachód, podziwiając wspaniałą panoramę Tatr można zjechać krzesełkami z Butorowego. Widok, jaki można podziwiać w czasie jazdy, należy do najpiękniejszych na Podhalu.

Na terenie obiektu
Bufet
Bufet
Kawiarnia
Kawiarnia
Parking
Parking
Niepelnosprawny
Przyst. dla niepełn.
Punkt_widokowy
Punkt widokowy
Wc
WC
Miejscowości w regionie

Noclegi
w pobliżu

Dodaj nocleg

Atrakcje
w pobliżu

Dodaj nocleg

Lokale
w pobliżu

Dodaj nocleg