WolneDni.pl - Noclegi, kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyki od morza po góry.

Biebrzański Park Narodowy

Atrakcje » PARK NARODOWY

woj. podlaskie
Goniądz , 19-110
Osowiec-Twierdza 8

telefon: (0 85) 738 06 20, (0 85) 738 30 00   fax: (0 85) 738 30 21

http://www.biebrza.org.pl/

.
Cena: od 2zł do 6zł
wyślij wiadomość
Park narodowy Biebrzański Park Narodowy 1
Opis

Cennik wstępu do Parku:

1. Na szlaki lądowe:
a) osoba dorosła: 4 zł/dzień
b) młodzież, emeryci, renciści: 2 zł/dzień
- na szlaki "Czerwonego Bagna" obowiązuje oddzielna karta wstępu

2. Na szlaki wodne
a) osoba dorosła: 5,50 zł/dzień
b) młodzież, emeryci, renciści: 3,50zł /dzień

3. Turyści na podstawie ważnej karty wstępu na spływ do BPN, uprawnieni są do zwiedzania ścieżek edukacyjnych Terenowego Ośrodka Edukacyjnego w Osowcu-Twierdzy.

BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY

został utworzony 09.09.1993 r. i jest największym parkiem narodowym w Polsce. Położony jest w północno - wschodniej części kraju, na terenie województwa podlaskiego. Powierzchnia Parku wynosi 59223 ha. Obszary leśne w Parku zajmują 15547 ha, grunty rolne - 18182 ha, a nieużytki - słynne Bagna Biebrzańskie, w rzeczywistości najbardziej cenne przyrodniczo ekosystemy - 25494 ha. Biebrzański Park Narodowy chroni rozległe i prawie niezmienione dolinowe torfowiska z unikalną różnorodnością gatunków roślin, ptaków i innych zwierząt oraz naturalnych ekosystemów. Dolina Biebrzy jest bardzo ważnym miejscem gniazdowania, żerowania i odpoczynku dla ptactwa wodno-błotnego, toteż w roku 1995 została wpisana na listę siedlisk konwencji RAMSARowskiej tj. obszarów mokradłowych o międzynarodowym znaczeniu, zwłaszcza jako środowiska życia ptactwa wodno-błotnego.

TURYSTYKA
Na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego udostępniono 470,1 km szlaków.
Szlaki kajakowe (rzeki Biebrza, Sidra, Jegrznia, Brzozówka, Wissa oraz Kanały: Augustowski, Woźnawiejski i Rudzki) o łącznej długości 223,2km.
Szlaki rowerowe -7 o łącznej długości 60,1 km.
Szlaki piesze -14 o łącznej długości - 157,6 km.
Ścieżki edukacyjne - 15 o łącznej długości 29,2 km. Na kilku z nich wybudowano wieże i pomosty widokowe oraz położono kładki, ułatwiające przejście po grząskim terenie. Przy stacji kolejowej Osowiec zlokalizowany jest Terenowy Ośrodek Edukacyjny wyposażony w wieże widokowe, pomosty obserwacyjne, kładki i tablice informacyjne.
Wymienione szlaki stanowią częśc systemu znakowanych szlaków województwa podlaskiego, które mają kilka tys. km
Pola namiotowe w Osowcu, Barwiku i Grzędach posiadają wiaty turystyczne. Najlepiej jest zagospodarowane pole namiotowe w Osowcu (zaopatrzone w toalety i prysznice).

Chętni mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego (20 kajaków, 5 łodzi kanadyjek i 2 łodzie wiosłowe). Najatrakcyjniejsze pod względem przyrodniczym są szlaki w okolicach leśniczówki Barwik (czerwony i zielony), oraz w pobliżu leśniczówki Grzędy (niebieski, czerwony, zielony). Z myślą o turystach, w leśniczówce Grzędy przygotowano 6 pokoi dwu- i trzyosobowych (rezerwacja miejsc - tel. (85) 749 55 99), 2 łazienki z prysznicami i ciepłą wodą oraz aneks kuchenny (lodówka, kuchenka gazowa, naczynia), gdzie samodzielnie można przygotować posiłki.
Największą grupę wśród turystów stanowią obserwatorzy i miłośnicy ptaków z różnych krajów oraz uczestnicy spływów.
Na miejscu można skorzystać z usług przewodników po BPN przygotowanych do obsługi grup szkolnych oraz turystów zachodnich (jęz. angielski i niemiecki). Infrastruktura turystyczna ciągle jest poszerzana o nowe kwatery agroturystyczne, miejsca hotelowe itp.

źródło:http://www.biebrza.org.pl/

Na terenie obiektu
Punkt_widokowy
Punkt widokowy
Miejscowości w regionie

Noclegi
w pobliżu

Dodaj nocleg

Atrakcje
w pobliżu

Dodaj nocleg

Lokale
w pobliżu

Dodaj nocleg