WolneDni.pl - Noclegi, kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyki od morza po góry.

Kryta Pływalnia w Suchej Beskidzkiej

Atrakcje » AQUAPARK, BASEN

woj. małopolskie
Sucha Beskidzka , 34-200
ul. Zielona 1

telefon: (33) 874-55-30

www.basen.erego.pl

.
Cena: od 5zł do 9zł
wyślij wiadomość
Aquapark, Basen Kryta Pływalnia w Suchej Beskidzkiej 1 Aquapark, Basen Kryta Pływalnia w Suchej Beskidzkiej 2
Opis

Kryta pływalnia w Suchej Beskidzkiej została otwarta 19 stycznia 2005r. Jej budowa zrealizowana została dzięki porozumieniu Powiatu Suskiego i Miasta Sucha Beskidzka.

Kryta pływalnia jest obiektem imponującym pod względem architektonicznym oraz ergonomicznym czego dowodem jest doskonale rozwiązany układ wnętrza.

Krytą pływalnię zaprojektowała Pracownia Architektoniczna z Ostrowa Wielkopolskiego jako budynek dwubryłowy, wolnostojący. Jedną bryłę stanowi hala basenowa, przykryta lekko falowanym dachem na konstrukcji dźwigarów z drewna klejonego, drugą budynek z pomieszczeniami towarzyszącymi. Bryły nakładają się na siebie i przenikają tworząc przestrzenną kompozycję architektoniczną. Na parterze znajduje się holl wejściowy z szatnią, toaletami dla osób korzystających z pływalni. Stąd poprzez przeszklenia, zapewniono możliwość obserwacji hali basenowej. Z hollu można przejść na piętro oraz za barierkami kasowymi do korytarza doprowadzającego do zespołu szatni. W szatni przez korytarz "bosej stopy" przechodzi się do zespołu natrysków połączonych z toaletami i dalej na halę basenową. W obiekcie pływalni, oprócz głównego basenu o wymiarach 12m x 25m i głębokości od 1,2m do 1,8m, znajdują się m.in.: basen rekreacyjny o maksymalnej głębokości 1,2m, wyposażony w tryskacze wodne brzegowe, kaskadę brzegową masaż ścienny trzydyszowy, małą nieckę dla dzieci wyposażoną w grzybek wodny, otwartą rynnę zjeżdżalni wewnętrznej o dł. ok. 62m z basenem hamowanym i jacuzzi Oprócz tego, przebywający na pływalni mogą korzystać z kawiarni, bufetu, sauny, solarium, oraz z sali do ćwiczeń fitness.

Obiekt posiada również widownię dla publiczności z 174 miejscami siedzącymi. Kubatura obiektu wynosi 12 550m3, a powierzchnia użytkowa 2783,20m2.

1. zjeżdżalnia – o długości 62 m, całkowicie umiejscowiona w hali basenu (bez wyjeżdżania rurą na zewnątrz budynku), do całorocznego użytkowania w takich samych warunkach
2. tryskacze brzegowe w basenie rekreacyjnym – 3 sztuki tryskaczy o różnych siłach i formach strumieni wody
3. kaskada wodna w basenie rekreacyjnym
4. jazuzzi
5. brodzik dla dzieci z grzybkiem wodnym

Źródło:www.basen.erego.pl

Na terenie obiektu
Bar
Bar
Kawiarnia
Kawiarnia
Parking
Parking
Wc
WC
Miejscowości w regionie

Noclegi
w pobliżu

Dodaj nocleg

Atrakcje
w pobliżu

Dodaj nocleg

Lokale
w pobliżu

Dodaj nocleg