WolneDni.pl - Noclegi, kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyki od morza po góry.

Aquapark Fala w Łodzi

Atrakcje » AQUAPARK, BASEN

woj. łódzkie
Łódź , 94-208
al. Unii Lubelskiej 4

telefon: (042) 298 57 06, (042) 298 57 00   fax: (042) 686 02 35

www.aquapark.lodz.pl

.
Cena: od 11zł do 19zł
wyślij wiadomość
Aquapark, Basen Aquapark Fala w Łodzi 1
Opis

Aquapark Fala wzbogacony o część zewnętrzną jest obecnie największym parkiem wodnym w Polsce. To wyjątkowe miejsce zarówno pod względem architektury, jak i dostępnych atrakcji.

Kształt obiektu nie jest przypadkowy. Przy projekcie Aquaparku wzorowano się na oranżeriach i palmiarniach stanowiących niegdyś centrum życia towarzyskiego oraz miejsce wypoczynku i rekreacji. Uzyskano efekt atmosfery ogrodu tropikalnego wyrastającego pośrodku miasta, a także nawiązano stylem do architektury z początku XX w. Centralny budynek stanowią trzy przeszklone bryły, kształtem zbliżone do piramid. Cały obiekt rozciąga się na 10 hektarach, a łączna powierzchnia lustra wody wynosi 2.450 m².

W skład części wewnętrznej wchodzą cztery baseny: sportowy połączony z basenem rekreacyjnym o nieregularnych kształtach, basen dla dzieci oraz basen z falą. Podobnie jak przed laty ten ostatni stanowi jedną z głównych atrakcji kąpieliska. Baseny znajdujące się w zadaszonej części obiektu mają różną temperaturę wody i głębokość. Z myślą o dzieciach przygotowano brodzik z zabawkami. Rodzice mogą natomiast korzystać z masaży wodnych oraz jacuzzi. Do dyspozycji gości oddano także centrum ,,SPA&Wellnes’’, w którym znajduje się m.in. 5 nowoczesnych saun. Tropikalny relaks w wielkim mieście stał się możliwy, niezależnie od pogody.

W letnie dni atrakcjami kusi część zewnętrzna składająca się z trzech basenów, plaży z leżakami oraz ogromnego placu zabaw dla dzieci. Dwa z basenów usytuowanych w tej części kąpieliska wyposażone są w siedziska do masażu powietrznego, rwący nurt oraz wodospady. Trzecim jest brodzik dla dzieci, w którym temperatura wody wynosi aż 32°C. Kąpieli słonecznych można zażywać na rozstawionych wokół basenów 500 leżakach lub też wypoczywać w cieniu drzew Parku na Zdrowiu.

Baseny, sauny jacuzzi czy też centrum odnowy biologicznej to tylko część atrakcji oferowanych przez kąpielisko. Na Fali odbywają się również liczne imprezy. Wymienić tu należy chociażby Tuning Show, wybory Miss Fali oraz cieszącą się dużym powodzeniem Noc Naturystów. W kolejnym etapie realizacji projektu planowana jest budowa obiektów rekreacyjnych oraz hotel. Razem z wznoszonym obecnie miejskim stadionem, Aquapark stanie się wkrótce jednym z najbardziej nowoczesnych kompleksów sportowo-turystyczno-rekreacyjnych.

Źródło:www.aquapark.lodz.pl

Na terenie obiektu
Bufet
Bufet
Kawiarnia
Kawiarnia
Parking
Parking
Wc
WC
Miejscowości w regionie

Noclegi
w pobliżu

Dodaj nocleg

Atrakcje
w pobliżu

Dodaj nocleg

Lokale
w pobliżu

Dodaj nocleg