WolneDni.pl - Noclegi, kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyki od morza po góry.

Multimedialna fontanna na Pergoli we Wrocławiu

Atrakcje » INNE ATRAKCJE

woj. dolnośląskie
Wrocław , 51-618
ul. Wystawowa 1

.
Cena: bezpłatne
Inne atrakcje Multimedialna fontanna na Pergoli we Wrocławiu 1
Opis

Uroczyste uruchomienie fontanny odbyło się 4 czerwca 2009 roku, o godzinie 22.00, w 20 rocznicę pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce.

Po efektownej premierze, fontanna staje się trwałym i niezwykle atrakcyjnym elementem krajobrazu miasta.

Codziennie w godzinach od 9.00 do 23.00 będzie można podziwiać jej funkcjonowanie w trybie dziennym. Dysze pieniste, dynamiczne i palmowe zapewnią niepowtarzalne wrażenia. Od godziny 22.00 wodnym fantazjom towarzyszyć będzie także wspaniałe oświetlenie.

O każdej pełnej godzinie fontanna będzie prezentowała się w dynamicznym show, wykorzystując wszystkie swoje dysze i gejzery, w rytm muzyki Ryszarda Wagnera i Vanessy Mae.

Dodatkowo codziennie o wybranych godzinach: 12.00, 14.00, 18.00, 19.00, 21.00 i 22.00 fontanna zaprezentuje niezwykłe <>dwudziestominutowe widowisko, wykorzystując prawie pełnię swoich możliwości. Widowisko ilustrować będzie utwory muzyki klasycznej i elektronicznej, m.in.: Bizeta, Beethovena, Czajkowskiego, Jarra i Vangelisa.

Absolutnie pełnię możliwości z wykorzystaniem laserów, skanerów i fajerwerków, fontanna prezentować będzie tylko tylko przy specjalnych okazjach.
Fontanna na Pergoli (Hala Stulecia ul. Wystawowa 1) oferuje multimedialne widowisko działające na wiele zmysłów. Woda wystrzeliwana będzie na wysokość ok. 40 metrów. Na ekranie wodnym o powierzchni ponad 700 m 2 będzie można oglądać artystyczne animacje wzbogacone dźwiękami wody i muzyki.

Fontanna multimedialna na Pergoli jest jednym z kilku takich projektów na świecie. W niecce fontanny o powierzchni ok. 1 ha umieszczono niemal 300 dysz wodnych różnego rodzaju (gejzery, dysze pieniące, dynamiczne, mgielne, punk-towe, palmowe, wodne) oraz 3 dysze ogniowe. Widowisko wody i ognia wzbogacą obrazy rzucane przez projektor na ekran wodny, a także światła laserów i dźwięki muzyki. Fontannę rozświetli blisko 800 dużych i małych punktów świetlnych umieszczonych w niecce. Dodatkową atrakcją jest zimowa funkcja fontanny, w którym to okresie może się ona przemienić w lodowisko o powierzchni ok. 4700 m2.

Źródło:www.wrocław.pl

Na terenie obiektu
Parking
Parking
Wc
WC
Miejscowości w regionie

Noclegi
w pobliżu

Dodaj nocleg

Atrakcje
w pobliżu

Dodaj nocleg

Lokale
w pobliżu

Dodaj nocleg