WolneDni.pl - Noclegi, kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyki od morza po góry.

Centrum Kultury "Zamek w Toszku"

Atrakcje » ZAMEK, PAŁAC, RUINY

woj. śląskie
Toszek , 44-180
ul. Zamkowa 10

telefon: 0-32 2334493

www.zamek.toszek.pl

.
Cena: od 5zł do 5000zł
wyślij wiadomość
Zamek, pałac, ruiny Centrum Kultury "Zamek w Toszku" 1 Zamek, pałac, ruiny Centrum Kultury "Zamek w Toszku" 2 Zamek, pałac, ruiny Centrum Kultury "Zamek w Toszku" 3 Zamek, pałac, ruiny Centrum Kultury "Zamek w Toszku" 4
Opis

Zamek w Toszku to unikalny gotycki obiekt stanowiący skarb dziedzictwa kulturowego Śląska. Jego historia jest nierozerwalnie związana z historią Regionu.

Począwszy od panowania Piastów Opolskich poprzez okres panowania Redernów i Colonnów aż do świetności tego obiektu w epoce romantyzmu, kiedy to właścicielem zamku był ojciec słynnego poety romantycznego Józefa von Eichendorffa.

W latach 60-tych zamek został częściowo odbudowany. W chwili obecnej jest on w zarządzaniu Centrum Kultury "Zamek w Toszku".

Atrakcje dla turysty

Toszecki zamek jest obiektem na stałe wpisanym w mapę atrakcji turystycznych województwa śląskiego. Dogodne położenie - w pobliżu miast (Gliwice, Zabrze) ale na zachodzie śląskiej aglomeracji, czyli w otoczeniu lasów i jezior stwarza dla Toszka wymarzone wprost walory turystyczne. Co warto dodać, Toszek mieści się przy trasie łączącej Kraków z Opolem, dzieki temu zamek co roku odwiedza wielu turystów będących w Toszku przejazdem, wśród nch wielu turystów zagranicznych, szczególnie z Niemiec.

Na zamku zwiedzić można zabytkową gotycka wieżę z tarasem widokowym. Na trzecim poziomie wieży została uruchomiona sala ekspozycji turystycznych. Co roku zamek odwiedzaja liczne wycieczki dzieci i młodzieży w ramach lekcji historii regionalnej. Zapoznają się z historią obiektu, oglądają spektakl teatralny opowiadający legendę o powstaniu zamku.

Imprezy - promocja

Kalendarium imprez na zamku toszeckim obejmuje zarówno imprezy historyczne, jak i współczesne biesiady np. Oktoberfest na zamku w Toszku. Imprezy te cieszą się rosnącą popularnością - tegoroczny Dzień Średniowieczny na Zamku Toszeckim odwiedziło ponad 5 tys. osób, głównie turystów z regionu. Tradycją zamku staje się coroczna Celtycka Noc Świętojańska, w trakcie której można posłuchać muzyki celtyckiej oraz nauczyć się tańca irlandzkiego. Nie da się ukryć, że imprezy te mogą odbyć się dzięki współpracy ze Sponsorami. W zamian mogą oni skorzystać z oferty promocyjnej proponowanej przez Organizatora - promocja w radio, TVP oraz w mediach regionalnych, a także w trakcie akcji plakatowych

Coś na ząb czyli biesiadowanie na zamku

Od kilku lat zamek w Toszku jest miejscem imprez zamkniętych tzw. eventów. Są one organizowane na zlecenie przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, izb gospodarczych. Miejsce to na trwale wpisało się w mapę modnych i ciekawych lokalizacji tego typu imprez. Zamkowa infrastruktura posiada unikalny klimat - to trzy sale dostosowane do wymagań klientów z dobrze wyposażonym zapleczem kuchennym oraz sanitarnym. Niezwykłości tej oferty przydaje fakt, że w każdej chwili można odetchnąć świeżym powietrzem na przepięknie oświetlonym dziedzińcu zamkowym.

Centrum Kultury ,,Zamek w Toszku'' jest organizatorem biesiad o charakterze rycerskim, śląskim, a także biesiad irlandzkich. Pieknie prezentują się na zamku eleganckie imprezy typu galowego, które pozostawiaja niezapomniane wrażenia.

Na terenie obiektu
Internet
Internet
Kawiarnia
Kawiarnia
Parking
Parking
Punkt_widokowy
Punkt widokowy
Wc
WC
Miejscowości w regionie

Noclegi
w pobliżu

Dodaj nocleg

Atrakcje
w pobliżu

Dodaj nocleg

Lokale
w pobliżu

Dodaj nocleg