WolneDni.pl - Noclegi, kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyki od morza po góry.

Kościół św.Piotra i św.Pawła w Bożkowie

Atrakcje » KOŚCIÓŁ, BAZYLIKA, KATEDRA

woj. dolnośląskie
Bożków
Bożków 92
57-441

telefon: (0-74) 871-42-36

.
Cena: bezpłatne
Kościół, bazylika, katedra Kościół św.Piotra i św.Pawła w Bożkowie 1 Kościół, bazylika, katedra Kościół św.Piotra i św.Pawła w Bożkowie 2 Kościół, bazylika, katedra Kościół św.Piotra i św.Pawła w Bożkowie 3 Kościół, bazylika, katedra Kościół św.Piotra i św.Pawła w Bożkowie 4
Opis

300-letni kościół Świętych Piotra i Pawła słynie ze znajdującej się we wnętrzu świątyni oryginalnej ambony w kształcie łodzi z postaciami św. Piotra jako sternika i dwóch rybaków wyciągających sieci, która jest dziełem Ludwiga Wilhelma Jaschke. Na cmentarzu obok kościoła znajduje się mauzoleum rodziny von Magnis, właścicieli dóbr w Bożkowie.

Pierwotny kościół wzmiankowany w 1352 r. Obecny kościół barokowy został wzniesiony ok. 1708r. Jest orientowany, murowany, jednonawowy z półkolistym zamknięciem od wschodu, z kaplicą, kruchtą i klatką schodową do kaplicy kolatorskiej od północy, z piętrową zakrystią, kruchtą i kaplicą od południa, z wieżą od zachodu. Kościół nakryty jest dachem dwuspadowym z sygnaturką na kalenicy i cebulastym hełmem z latarnią na wieży. We wnętrzu zachowało się późnobarokowe wyposażenie z 2 połowy XVIII wieku z amboną w kształcie łodzi, która jest dziełem Ludwiga Wilhelma Jaschke. Kościół był restaurowany w 2 połowie XIX wieku a remontowany w latach 1965 i 1973. -źródło: Leksykon zabytków architektury Dolnego Śląska.

Na terenie obiektu
Parking
Parking
Miejscowości w regionie

Noclegi
w pobliżu

Dodaj nocleg

Lokale
w pobliżu

Dodaj nocleg