WolneDni.pl - Noclegi, kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyki od morza po góry.

Program Energa Sailing Kraków

Atrakcje » KĄPIELISKO, JEZIORO

woj. małopolskie
Kraków , 30-733
ul. Kozia 22

telefon: 126530508   fax: +48126530508

www.kz.hornkrakow.pl

.
Cena: bezpłatne
wyślij wiadomość
Kąpielisko, jezioro Program Energa Sailing Kraków 1
Cennik

Program Energa Sailing jest bezpłatny

Opis

W szkoleniu żeglarskim w klasie Optimist w Krakowie bierze udział 1OO dzieci z terenu Małopolski. Obecnie w Krakowie jest 7 grup szkoleniowych. Zajęcia odbywają się w krakowskich podstawówkach oraz w Ośrodku Szkoleniowo Żeglarskim Horn znajdującym się przy Zalewie Bagry.
Dla najmłodszych żeglarzy przewidziano zajęcia teoretyczne oraz dużo czasu na wodzie. Swój wkład w żeglarską edukację najmłodszych będą mieli PATRONI REGIONALNI Łukasz Przybytek & Paweł Kołodziński, którzy walczą w tym roku w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Mistrzowie świata ścigając na międzynarodowych zawodach są świadomi, że podejściem do treningów, wynikami sportowymi, jak i swoją postawą inspirują swoich następców. Dlatego tak ważne są spotkania mentorów dla dzieci dopiero co rozpoczynających przygodę.
Oferta Energa Sailing Optimist adresowana jest do chłopców i dziewczynek w wieku 7 - 9 lat (2007-2009). Do zajęć w Krakowie – podobnie jak w innych miastach – przystąpiła setka dzieci. Rekrutacja realizowana była dwutorowo. Połowa dzieci wybrana została w wyniku naboru indywidualnego. Drugą grupę stanowią klasy ze szkół podstawowych, które zgłosiły chęć udziału w projekcie. W obu przypadkach kryteriami wyboru były wiek oraz brak doświadczenia żeglarskiego. Całoroczny cykl bezpłatnych szkoleń i zajęć na wodzie, do którego dane dziecko może być zakwalifikowane tylko raz, jest dobrym startem do dalszej kariery pod żaglami.
Wszystkie zajęcia z dziećmi, ponad 600 godzin (raz w tygodniu) na lądzie i na wodzie, odbywać się będą na terenie przystani żeglarskiej HORN, posiadającego odpowiednie zaplecze sprzętowe i doświadczoną w pracy z najmłodszymi, kadrę instruktorów.
Optymisty (ang. Optimist – najmniejsza monotypowa międzynarodowa klasa jachtów, przeznaczona dla dzieci i młodzieży do 15 lat. Jest to łódka regatowa. Jej kokpit zajmuje połowę jachtu) zostały dostarczone przez sponsora Programu ENERGA SAILING oraz materiały edukacyjne trafiły do 20 klubów żeglarskich w całym kraju.
Wszystko to dzięki współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy Energa. To już kolejny raz kiedy partnerzy przekazują wsparcie sprzętowe ośrodkom szkolącym młodych żeglarzy.
W kwietniu będą odbywać się warsztaty, gry i zabawy terenowe, zajęcia świetlicowe, które pomagają w sposób przystępny poznać OPTYMISTYCZNE żeglarstwo. W kolejnych miesiącach będą to zajęcia praktyczne na wodzie. Zajęcia żeglarskie na wodzie odbywają się do października, z przerwą wakacyjna, podczas których dzieci będą mogły wziąć udział w żeglarskich półkoloniach.
Szansę na poznanie tego sportu i połkniecie żeglarskiego bakcyla Energa Sailing stwarza jednak dużo szerszemu gronu. Program zakończy się w listopadzie otwartymi lekcjami w szkołach podstawowych w całym kraju. Weźmie w nich udział około 13 tys. dzieci. W dotychczasowych edycjach w otwartych lekcjach uczestniczyło blisko 20 tys. dzieci.
–---------
Energa Sailing jest częścią Energa Sport - projektu Grupy Energa, adresowanego do dzieci i młodzieży szkolnej, związanego z programem społecznej odpowiedzialności biznesu Energa dla Ciebie. Jego celem jest popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz odkrywanie sportowych talentów poprzez cykl szkoleń i zawodów sportowych w dyscyplinach: koszykówka (Energa Basket Cup), lekkoatletyka (Energa Athletic Cup) i żeglarstwo (Energa Sailing).

Na terenie obiektu
Bufet
Bufet
Internet
Internet
Kawiarnia
Kawiarnia
Parking
Parking
Niepelnosprawny
Przyst. dla niepełn.
Punkt_widokowy
Punkt widokowy
Wc
WC
Miejscowości w regionie

Noclegi
w pobliżu

Dodaj nocleg

Lokale
w pobliżu

Dodaj nocleg