WolneDni.pl - Noclegi, kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyki od morza po góry.

Ogrody Hortulus Spectabilis

Atrakcje » INNE ATRAKCJE

woj. zachodniopomorskie
Dobrzyca , 76-038
76

telefon: 94 318 13 18   fax: 94 347 51 02

www.ogrody-labirynt.com.pl

.
Cena: od 13zł do 17zł
wyślij wiadomość
Inne atrakcje Ogrody Hortulus Spectabilis 1 Inne atrakcje Ogrody Hortulus Spectabilis 2 Inne atrakcje Ogrody Hortulus Spectabilis 3 Inne atrakcje Ogrody Hortulus Spectabilis 4 Inne atrakcje Ogrody Hortulus Spectabilis 5 Inne atrakcje Ogrody Hortulus Spectabilis 6
Opis

Ogrody Hortulus Spectabilis z wieżą widokową i labiryntem grabowym
Udostępnione do zwiedzania od czerwcu 2014 roku Ogrody Hortulus Spectabilis, to realizowany od 2003 roku autorski projekt zespołu ogrodów o różnej stylistyce, w założeniu mającego pełnić rolę oryginalnego, jedynego takiego w Polsce miejsca wypoczynku i rekreacji. Centralnym jego punktem jest największy w świecie labirynt grabowy, który powstał z 18 tysięcy sztuk sadzonek tego drzewa. Labirynt zajmuje powierzchnię 1 ha, ma ściany o wysokości 2 metrów, a łączna długości jego korytarzy wynosi ponad 3,2 km. Spacery po labiryncie, jedną z trzech tras zwiedzania gwarantują doskonałą zabawę. W jego sercu znajduje się 20 metrowa wieża widokowa, której oryginalna konstrukcja została zrealizowana na wzór podwójnej nicią DNA. Z tarasu wieży rozpościera się wspaniały widok na okoliczne wioski, w dobrą pogodę na morze, ale przede wszystkim na otaczające labirynt Ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni. Jest to zespół ogrodów o powierzchni około 5 ha, w którym znajdziemy: magiczny kamienny krąg, ogrody „4 pory roku”, ogród zegarów, ogród „kalendarz celtycki”, dające inspirację do przemyśleń na temat przemijania oraz angielskie rabaty bylinowe cieszące oko kolorami i elementami architektonicznymi, rosarium z parterami bukszpanowymi, a także ogrody węzłowe i topiary bukszpanowe. Ogrody Hortulus Spectabilis to nie tylko starannie pielęgnowane kompozycje roślinne oraz wyszukane i oryginalnie wkomponowane elementy architektury i sztuki ogrodowej, ale także doskonałe miejsce zabawy, rekreacji i wypoczynku dla rodzin z dziećmi, po którym można się poruszać z wózkami dziecięcymi, wózkami inwalidzkimi. Brzozowy lasek zachęca do relaksu w fotelach i hamakach.

Więcej informacji o Ogrodach Hortulus Spectabilis znajdziecie na stronie internetowej: www.ogrody-labirynt.com.pl oraz na Facebook'owym profilu Ogrody Hortulus Spectabilis.

Na terenie obiektu
Parking
Parking
Punkt_widokowy
Punkt widokowy
Wc
WC
Miejscowości w regionie

Noclegi
w pobliżu

Dodaj nocleg

Atrakcje
w pobliżu

Dodaj nocleg

Lokale
w pobliżu

Dodaj nocleg